Danska - Nizozemska 1:0, Njemacka - Portugal 1:0

U prvoj utakmici 1. kola skupine B na EURU Danska je u Harkivu iznenadujuce svladala Nizozemsku sa 1:0 (1:0). Strijelac jedinog gola bio je Krohn-Dehli (24).

Favorizirana Nizozemska dominirala je tijekom cijelog susreta, stvorila je brojne prilike, ali je "pala od jednog ispaljenog metka".

Nizozemska je od pocetka potisnula Dansku u njihovu polovicu terena, imala je nekoliko poluprilika, a najbolja je bila ona Robina van Persieja iz 7. minute, kada je sa desetak metara pucao pored gola.

U jeku tog pritiska uslijedio je šok za Nizozemce. Igrala se 24. minuta a Krohn-Dehli je odlicnim driblingom izbacio trojicu obrambenih igraca i sjajno pogodio za vodstvo Danske.

U drugoj utakmici u ovoj skupini veceras u Lavovu igraju Njemacka i Portugal.

NIZOZEMSKA
: Stekelenburg, Van der Wiel (Kuyt, 85), Heitinga, Vlaar, Willems, Van Bommel, N. de Jong (Van der Vaart, 71), Robben, Sneijder, Afellay (Huntelaar, 71), Van Persie.

DANSKA
: Andersen, Kjaer, Jacobsen, Agger, Poulsen, Kvist, Zimling, Krohn-Dehli, Eriksen (Schoene, 74), Rommedahl (Mikkelsen, 84), Bendtner.

STADION
: Stadion Metalista. GLEDATELJA: 35.000 STRIJELCI: 0-1 Krohn-Dehli (24). SUDAC: Damir Skomina (Slovenija).

U utakmici 1. kola skupine B na EURU Njemacka je u Lavovu svladala Portugal sa 1-0 (0-0).

Strijelac: 1-0 Gomez (72). Na stadionu Arena Lavov pred 30.000 gledatelja sudio je Lannoy iz Francuske.