Bayern i Marseille u cetvrtfinalu

Bayern i Marseille prikljucili su se Milanu, Barceloni, Apoelu i Benfici u cetvrtfinalu Lige prvaka, a preostala dva clana koji ce u petak u Nyonu nestrpljivo išcekivati ždrijeb saznat cemo u srijedu navecer.

Inter i Bayern su vecerašnje uzvratne susrete osmine finala ušli s minimalnim 0:1 zaostatkom za Marseilleom, odnosno Baselom. Bavarci su pitanje prolaska riješili vec u prvih 45 minuta, a potom je na scenu stupio sjajni Gomez, autor cetiriju pogodaka za visokih 7:0. Danijel Pranjic u igru je ušao u 78. minuti zamijenivši Riberyja, dok je Ivica Olic cijeli susret odgledao s klupe za rezervne igrace.

Inter je na San Siru ugostio Marseille nakon što je proteklog vikenda konacno upisao pobjedu u Serie A svladavši Chievo. Izborio je sredinom nastavka izjednacenje golom Milita, da bi u drugoj minuti sudacke nadoknade Brandao srušio snove Talijana. Uzaludan je potom bio gol Pazzinija s bijele tocke za 2:1. S ukupnih 2:2 i golom u gostima Francuzi su ušli medu posljednjih osam. Zanimljivo, Marseille je i u prvom susretu gol postigao u posljednjoj minuti.

Bayern Basel 7:0

Alianz Arena
. Sudac: Mark Clattenburg (Engleska). Strijelci: 1:0 Robben (10'), 2:0 Muller (42'), 3:0 Gomez (44'), 4:0 Gomez (50'), 5:0 Gomez (61'), 6:0 Gomez (67'), 7:0 Robben (81'). Žuti kartoni: Boateng (Bayern), Streller, Cabral (Basel).
BAYERN:
Neuer, Boateng, Lahm, Badstuber, Robben (od 82. Timošcuk), Ribery (od 78. Pranjic), Alaba, Gustavo, Kroos, Müller (od 70. Schweinsteiger), Gomez.
BASEL
: Sommer, Park, Dragovic, Abraham, Steinhofer (od 70. Degen), Shaquiri (od 80. Zoua), F. Frei (od 62. Stocker), Cabral, Xhaka, Streller, A. Frei.

Inter - Marseille 2:1

Stadion Giuseppe Meazza
. Sudac: Pedro Proenca (Portugal). Strijelci: 1:0 Milito (75'), 1:1 Brandao (90'), 2:1 Pazzini (90' - 11m). Žuti kartoni: Zanetti, Samuel, Stankovic (Inter), Mandanda, Diawara (Marseille). Crveni karton: Mandanda (90'- drugi žuti).