Dinamo - Neftci 3:0

Pred krcatim tribinama stadiona Maksimir, Dinamo je na krilima dvostrukog strijelca Ivana Krstanovica uknjižio visoku pobjedu nad Neftcijem u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka. Gledajuci iz perspektive današnjeg ogleda, iduca srijeda u Bakuu ipak nece biti svedena na puko odradivanje uzvrata. Naime, Neftci se pokazao kao suparnik koji, uz malu dozu srece, može biti itekako opasan.

Kako je vrijeme odmicalo, gosti su postajali sve hrabriji, pokušavajuci preseliti igru pred Dinamov gol. No, u 37. minuti presjekao ih je trenutak nadahnuca Mehmeda Alispahica koji je sjajnom dijagonalom pronašao usamljenog Milana Badelja na desnom rubu kaznenog prostora. Kapetan "modrih" vješto je ukrotio loptu i utjerao ju kroz Stamenkoviceve ruke u mrežu - 1:0.

Prve sekunde drugog poluvremena podigle su euforiju do krajnjih granica. Šime Vrsaljko i Beqiraj kombinirali su po desnoj strani, a plod njihovog združenog napora bilo je proigravanje za Badelja koji je, pak, nesebicno poslužio dobro postavljenog Krstanovica. Crouch iz Sarajlija rutinski je poentirao - 2:0.

U 64. minuti isti igrac "zavaljao" je Stamenkovica na travu, prisilivši ga da napravi prekršaj za najstrožu kaznu. Iako nepisano nogometno pravilo kaže da igrac koji je izborio jedanaesterac ne bi trebao biti i izvodac, Krstanovic je preuzeo odgovornost i pogodio za konacni rezultat - 3:0. (D. PETROVIC/Novi list)

Prva utakmica 2. pretkola Lige prvaka. Stadion Maksimir. Gledatelja 36.000. Sudac: Antony Gautier - 6,5. Pomocnici: Annonier i Kapelli (svi Francuska). Strijelci: 1:0 Badelj (37'), 2:0 Krstanovic (46'), 3:0 Krstanovic (65' - 11m). Žuti kartoni: Krstanovic, Leko, Badelj (Dinamo), Rodriguihno, Adišov, Nasimov (Neftci).

DINAMO: Kelava, Vrsaljko, Tonel, Vida Ibanez, Badelj, Leko, Sammir, Alispahic (od 89. Kovacic), Beqiraj (od 67. Rukavina), Krstanovic (od 79. Tomecak).

NEFTCI: Stamenkovic, Malikov, Mitreski (od 43. Husejnov), Denis Silva, Alessandro, Adišov, Georgievski, Abdulajev (od 77. Imamjerdijev), Rodriguinho (od 71. Nasimov), Flavinho, Mpenza.