KUP HRVATSKE: Veli Vrh - Dinamo 0:5

Utakmica 1/16 finala Kupa Hrvatske. Veli Vrh – Dinamo 0:5 (0:1). Igralište Tivoli. Gledatelja: 1500. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) 7,5. Pomoćnici: Kezele i Balen (oba Rijeka). Strijelci: 0:1 Morris (26'), 0:2 Henriquez (49'), 0:3 Olmo (59'), 0:4 Olmo (78'), 0:5 Hodžić (85').

VELI VRH: P. Vujica 6,5, Žižak 6 (od 52. Fiorido 6), L. Urošević 6, G. Urošević 6, B. Vujica 6, Ulemek 6 (od 63. Škiljan 6), Ćeranić 6, Belli 6, Agaj 6, Sabadoš 6 (od 65. Vidajić 6), Šistov 6.

DINAMO: Livaković -, Sosa 6,5 (od 46. Fiolić 7) , Perić 6,5, Soldo 6,5, Morris 7 (od 46. Olmo 7,5), Machado 7, Ćorić 6, (od 60. Knežević 6,5), Gojak 6,5, Šitum 6,5, Hodžić 7, Henriquez 7.

Veli Vrh odisao je pravim sportskim sjajem, tražila se karta više, a oko 1500 gledatelja okupilo se oko igrališta Tivoli da isprati povijesnu utakmicu za velovrškog niželigaša. Potaknuti netipičnom atmosferom ''narančasti'' su pružili svoj maksimum da odole napadima Dinama i činili to dobro, srčano i u skladu s mogućnostima. Na poluvrijeme su otišli s minimalnim zaostatkom nakon zgoditka Morrisa poslije kornera, da bi u nastavku Dinamo na krilima Danija Olma podebljao prednost i u završnici okončao susret s pet pogodaka u mreži domaćina. Unatoč tome, velovrški kolektiv može biti ponosan, pljesak gledatelja prema igračima i zadovoljna lica organizatora najbolji su pokazatelj da je ova prigoda odrađena na pravi način. Bio je to dan za pamćenje! (D.R.K., snimio D. MEMEDOVIĆ)