POČEO FILMSKI FESTIVAL U VENECIJI
Zasjale Natalie Portman i Jessica Alba
Zadnja izmjena: 02.09.2010 | 19:30
VEZANE VIJESTI
- 24.11.11. Poreč Dox počeo filmom o vodi porečkih autora
- 28.07.11. Festival talijanskog filma u Rovinju
- 03.03.11. Tribecu otvara film o Eltonu Johnu
- 24.08.10. Tito: Što hoćeju ovi luđaci?
- 23.08.10. Roč me baby
- 22.08.10. Tema: filmovi Krste Papića
- 26.07.10. Otvoren Motovun film festival
- 22.07.10. Pobijedile "Transemocije"
- 22.10.09. Šorkov film na festivalu u Montpellieru
- 19.10.09. Otvoren 7. Zagreb Film Festival
VIJESTI IZ RUBRIKE
- 04.02.12. Veljača u MMC-u Luka
- 03.02.12. Glas Istre o filmskom festivalu
- 03.02.12. Zatvoreno kino Valli, otkazan "Spektakluk"
- 03.02.12. Do filma o Vukovaru kroz samodoprinos
- 03.02.12. Gala koncerti u istarskim gradovima
- 03.02.12. Priprema se "Čorba od kanarinca"
- 02.02.12. Predstavljen zbornik o Branku Fučiću
- 02.02.12. Porečani snimili film za festival u Bihaću
- 02.02.12. U Rovinju nema mjesta za vrijednu zbirku fosila?
- 02.02.12. Pet premijera i Ken Rusell
NAJNOVIJE
NAJČITANIJE
Ekonomska kriza nije zaobišla ni ovogodišnju Mostru. Na terenu gdje bi se već sljedeće godine trebao uzdizati novi Palazo del Cinema, s četiri filmske dvorane, ove godine je samo velika rupa, a kada će se nastaviti radovi nije poznato.
I otvorenje festivala prošlo je vrlo mizerno. Na Lidu se pojavila talijanska krema na čelu s predsjednikom Napolitanom, no umjesto svečane večere morali su se zadovoljiti samo s malo raskošnijim švedskim stolom, a ni filmske zvijezde koje su već počele pristizati na Lido nisu baš pohrlile da dolaskom bar malo uveličaju ovo druženje.
No, ako se zanemare ovi popratni nevažni događaji vezani uz filmski festival, može se reći da je film «Crni labud» koji je otvorio ovogodišnju Mostru izuzetno remek-djelo. Film je režirao Darren Aronofsky, koji je prije dvije godine otišao iz Venecije sa Zlatnim lavom koji je osvojio za film «Hrvač».
Dok je tada bio zvijezda na zatvaranju festivala u društvu pomalo ofucanog Mickyja Rourkea, ove je godine zvijezda samog otvorenja, a društvo mu je pravila Natalie Portman, koja je ostvarila savršenu ulogu kao balerina podijeljene ličnosti u ovom psihološkom, seksualno nabijenom trileru.
Na konferenciji za novinare Aronofsky je objasnio kako se ovaj film koji je smjestio u baletni svijet nadovezuje na film «Hrvač», jer su i hrvanje i balet fizički vrlo zahtjevni, no naravno da obje priče imaju različit i zaplet i stil. Glavni izvor za priču bio je, naravno, balet "Labuđe jezero" i glazba Čajkovskog, dok je za psihološki zaplet poslužio i Dostojevski.
Usred svih tih Rusa našla se i Natalie Portman koja također ima ruske korijene. Ona i Aronofsky su se prvi put sreli još 2002. da bi razgovarali o ovom filmu, a nakon što je prihvatila ulogu, provela je sljedećih sedam godina trenirajući kako bi uspjela doći u što bolju formu, koja joj je zaista bila potrebna za ovu ulogu.
Nakon «Crnog labuda» slijedila je presica za «Machete», najnoviji akcijski film Roberta Rodrigueza, a njegova pratilja bila je Jessica Alba. Dok je Roberto pričao o novom akcijskom junaku Machete i filmu koji je nastao ustvari od foršpana, Jessica je naveliko slavila redatelja.
- On je izuzetan redatelj, kompozitor, montažer, snimatelj i zna napisati prekrasne ženske uloge. I izvrsno kuha, tvrdi Alba.
Na Lidu se ovih prvih dana očekivala i prelijepa Freida Pinto iz «Milijunaša s ulice» koja ima glavnu ulogu u filmu «Miral» Juliana Schnabela, priči o neprestanoj borbi Palestinaca i Židova ispričanoj kroz sudbine četiri ženska lika. No, Julian Schnabel je, nažalost, prošao bez lijepe pratnje, svoje glavne glumice. (Zvjezdana PILEPIĆ/Novi list)
- Da biste komentirali, morate se prijaviti ili registrirati
POŠALJI

PRINTAJ
AMALTHEA d.o.o.