SVEUČILIŠTE JURJA DOBRILE

Već prvog dana prijava velik broj potencijalnih brucoša

Objavljeno: 29.06.2009 | 16:24
Zadnja izmjena: 29.06.2009 | 16:24


Prikaza: 1208 / Nema komentara
Ocjena: Nema ocjene

Na Sveučilištu Jurja Dobrile počele su u ponedjeljak prijave za razredbeni postupak za upis na prvu godinu preddiplomskih studija. Prvog dana prijavilo se oko 70 potencijalnih brucoša, a na Sveučilištu ističu da su zadovoljni prvim odazivom koji je veći od prijašnjih godina.

Najviše studenata moći će se upisati na Odjelu za ekonomiju i turizam "Dr. Mijo Mirković" gdje ima 566 mjesta. Slijedi Odjel za obrazovanje učitelja i odgojitelja sa 193 te Odjel za humanističke znanosti s 99 mjesta.

Na interdisciplinarnom studiju "Kultura i turizam" mjesta ima za 60 brucoša, a na Odjelu za studij na talijanskom jeziku prima se 41 studenata. Znanstveni studij "Znanost o moru" koji se provodi u suradnji s Institutom "Ruđer Bošković" može upisati 30 studenata.

Prijave za srpanjski razredbeni rok traju sve do petka, 3. srpnja. Rezultati razredbenog postupka, odnosno rang-liste, bit će objavljene 9. srpnja u 12 sati. Upisi u prvu godinu za srpanjski razredbeni provodit će se od 13. do 17. srpnja te od 20. i 21. srpnja.

Specifičnost pulskog sveučilišta jest da razredbeni ispit postoji samo pri upisu na Odjel za glazbu, gdje se provjeravaju glazbene vještine i talenti kandidata, dok se na Odjelu za studij na talijanskom jeziku ispituje poznavanje jezika. Na svim ostalim odjelima glavni uvjet za upis su ocjene iz srednje škole i uspjeh na maturi.

Prijave za rujanski razredbeni rok predavat će se 1. do 4. rujna za one studije na kojima ostane slobodnih mjesta. Rezultati za jesenski rok bit će poznati 10. rujna, a brucoši će se moći upisivati 14. i 15. te 21. rujna. (M. J.)

OPŠIRNIJE U TISKANOM IZDANJU GLASA ISTRE OD 30. LIPNJA

 
popup