Dinamo s(p)retniji s bijele tocke

Pulski prvoligaš Istra 1961 nije se uspio plasirati u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. U uzvratnoj utakmici cetvrtfinala Puljani su u srijedu poraženi u Zagrebu od Dinama nakon izvodenja jedanaesteraca 4:5.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1, odnosno istovjetan ishodu pulske utakmice u kojoj su modri bili domacini na Drosini.

Oba pogotka u utakmici zapravo su postigli Dinamovi igraci. Mehmed Alispahic je u 29. minuti poentirao za vodstvo momcadi iz Maksimira, a njegov trud je sedam minuta prije kraja poništio Josip Pivaric koji je loptu zakucao u vlastitu mrežu.

Unatoc tome što je Istrin vratar Prskalo Dinamu obranio prvi udarac s bijele tocke koji je izveo Badelj, za Puljane su kobni bili promašaji Stranatica i Križmana koji su loptu lansirali preko okvira Kelavinih vrata.

Stadion Maksimir. Gledatelja: 300. Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Pataki (?akovo), Mendušic (Vinkovci).

Strijelci: 0:1 (Alispahic, 29.), 1:1 Pivaric (83. - autogol); 1:1 Badelj puca - Prskalo obranio, 2:1 Primorac, 2:2 Krstanovic, 3:2 Bacelic-Grgic, 3:3 Sammir, 3:3 Stranatic pucao preko okvira vrata, 3:4 Pivaric, 4:4 Sušic, 4:5 Leko, 4:5 Križman pucao preko okvira vrata.

ISTRA 1961: Prskalo, Milic, Stranatic, Sušic, Andelkovic, Križman, Roce (od 73. Ottochian), Batarelo, Pamic (od 66. Bacelic-Grgic), Maric, Belle (od 78. Primorac).

DINAMO: Kelava, Leko, Kovacic (od 85. Krstanovic), Tonel, Vrsaljko, Badelj, Pivaric, Alispahic, Beqiraj (od 74. Sammir), Vida, Rukavina (od 63. Sylvestr).