Vekić u polufinalu Nottinghama

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u polufinale WTA turnira u Nottinghamu nakon što je u petak pobijedila Grkinju Mariu Sakkari sa 6-2, 6-3 poslije sat i 14 minuta igre.

Vekić je prohujala kroz prvi set, tri puta je oduzela servis protivnici, ali na početku drugog seta Sakkari ju je iznenadila, došavši do "breaka".

No, Hrvatica je brzo vratila izgubljeni servis, te je poravnala na 2-2, a novi "break" napravila je u osmom gemu te je tako došla u priliku da servira za meč.

Grkinja Sakkari povela je 30-0, ali Vekić je ipak zadržala koncentraciju i drugu meć-loptu pretvorila je u pobjedu, pa sada Vekić vodi sa 2-1 u međusobnim dvobojima.

U polufinalu Vekić će igrati protiv bolje iz susreta Čehinje Lucije Šafarove i Bugarke Cvetane Pironkove. (Hina)