Roland Garros:

Hrvatska ostala bez predstavnika u kvalifikacijama

Hrvatski tenisači Viktor Galović i Nino Serdarušić završili su svoj nastup u kvalifikacijama Roland Garrosa porazima u 2. kolu od Bjelorusa Ilje Ivaške, odnosno Belgijca Rubena Bemelmansa, a jedina hrvatska predstavnica Jana Fett izgubila je u 1. kolu od 15-godišnje Francuskinje Diane Parry sa 7-6 (6), 1-6, 7-5.

Nino Serdarušić (ATP - 201.) nije imao nikakvih izgleda u dvoboju s belgijskim Davis Cup reprezentativcem i 3. nositeljem kvalifikacijskog turnira Rubenom Bemelmansom (ATP - 111.), koji je trebao 62 minute za pobjedu 6-2, 6-3.

Viktor Galović (ATP - 180.) je propustio priliku protiv 2. nositelja Ilje Ivaške (ATP - 119.) barem izboriti treći set, izgubivši sa 6-2, 7-6 (5). Naime, naš 27-godišnji Davis Cup reprezentativac je imao u drugom setu vodstvo od 5-4 i dvije set-lopte (40-15), ali je obje propustio. Drugu priliku imao je u 'tie-breaku' u kojem je poveo sa 5-1, ali je izgubio šest poena u nizu i tako izgubio meč.

U četvrtak (19 sati) će u Parizu biti održan ždrijeb za glavni turnir u konkurenciji tenisačica i tenisača u kojem će hrvatski tenis imati tri predstavnice i trojicu predstavnika. U glavnom ždrijebu tenisačica trebale bi se naći Petra Martić, Donna Vekić i povratnica Ana Konjuh, a kod tenisača Marin Čilić, Borna Ćorić i Ivo Karlović.