Porečankama set, rovinjskim klubovima ni to

Ravnateljica škole Greis Franković (I. RADIĆ)

Istarska odbojka ostala je bez predstavnika već u prvom kolu Hrvatskog kupa. Sva tri kluba, Poreč i Rockwool u ženskoj konkurenciji te Rovinj u muškoj, za protivnike su imali riječke klubove i zajedničkim su im snagama uspjeli "otrgnuti" jedan set. To je pošlo za rukom Porečankama koje su u reprizi prvog kola Superlige odmjerile snagu s Rijekom. Promijenilo se jedino mjesto odigravanja susreta te je riječka Dvorana mladosti zamijenila porečkog Velog Jožu, no pobjeda je i ovom prilikom otišla na stranu Rijeke.

Pružile su Porečanke puno veći otpor nego u prvenstvu, nakon izgubljena dva uvodna seta treći su riješile u svoju korist što im je ujedno bio i prvi osvojeni set u ovoj sezoni, ali dalje od toga nije išlo. Premda, ulazak u četvrtu dionicu dao je naslutiti da bi o pobjedniku mogao odlučiti tie-break jer su porečke odbojkašice povele sa sedam poena razlike (4:11), ali tu su prednost brzo "prosule" (14:14) i potom nakon 20:19 dopustile Riječankama da s pet poena u nizu susret privedu kraju.

I u drugom susretu odbojkašica koji je privukao pažnju istarskih ljubitelja ovog sporta, susrele su se dvije ekipe koje nastupaju u istom rangu - Prvoj ligi, a koje su usto u sezonu krenule kao i akteri prethodnog dvoboja, Drenova s dvije pobjede, a Rockwool s dva poraza bez osvojenog seta. Takav omjer snaga bio je i na ovom susretu odigranom u dvorani Dinko Lukarić, u kojem su Rovinjke u tri brza seta ukupno osvojile 38 poena.

Nešto veći otpor pružili su njihovi sugrađani u svom Gimnasiumu, no Riječani su potvrdili da nisu bez razloga u novu sezonu Superlige krenuli s dvije pobjede te niti u jednom od tri seta nisu dopustili domaćim odbojkašima da nadmaše "magičnu" granicu od 20 osvojenih poena i bez većih problema "čekirali" četvrtfinalnu vizu. (I. CEROVAC)

Rijeka CO - Poreč 3:1

Utakmica osmine finala Kupa odbojkašica: Rijeka CO - Poreč 3:0 (25:20, 25:16, 21:25, 25:19). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Rajković (Rijeka) i Kušljić (Krk).

RIJEKA CO: Cvitković, A. Popić 9, Bačvarova, Barać 1, Fabulić (L), Tomić 16, Vrban, Milosavljević, Boban 12, T. Popić, Francetić, Šćulac 19, Mioč 9, Cvijić (L).

POREČ: Makovac, Brajković, Fatorić 10, Zahirović (L), Licul (L), Brletić 9, Grbavica 16, Burilo 14, Žužić, Todorović 1, Fabris, Levak 2.

Napad poeni: Rijeka CO 45, Poreč 41. Blok poeni: Rijeka CO 9, Poreč 7. Servis poeni: Rijeka CO 12, Poreč 4. Servis greške: Rijeka CO 11, Poreč 14. Neforsirane greške: Rijeka CO 13, Poreč 19.

Drenova - Rockwool 3:0

Utakmica osmine finala Kupa odbojkašica: Drenova - Rockwool 3:0 (25:11, 25:19, 25:8). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100. Suci: Miškulin (Sv. Lovreć), Andrijanić (Funtana).

DRENOVA: Petrović, Šojat, Buljat, Barać, Žarković, Matijević, Kesten, Bušljeta, Čargonja, Pavličić, Mavrinac, Kalebić.

ROCKWOOL: Sponza, Pribičević, M. Ljutić, S. Ljutić, Kolombo, Pellizer, Marić, Pokrajić, E. Ljutić, Krismanich, Paris, Biritteri.

Rovinj - Rijeka 0:3

Utakmica osmine finala Kupa odbojkaša: Rovinj - Rijeka 0:3 (19:25, 18:25, 20:25). Dvorana SD Gimnassium. Gledatelja: 50. Suci: Vedriš i Humski (oba Zagreb).

ROVINJ: Matić, Rovis, G. Sponza, Preden, Kuhar, Fatorić, Šetić, V. Poropat, S. Sponza (L), Peršić (L), R. Poropat, Matošević.

RIJEKA: Pavlović, Ličina, Jurišić, Martić, Osojnak, Čule, Đorđević, Lasić, Banko, Cibić, Smiljanić (L), Jurčević (L). (Iv. R.)