Dinamo u polufinalu Kupa

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u polufinale hrvatskog Kupa nakon što su u četvrtfinalnom ogledu pred gotovo praznim tribinama stadiona Maksimir pobijedili Istru 1961 4-2 (2-0).

"Modri" su rutinski stigli do pobjede protiv Puljana, premda je Istra 1961 koncem rujna u prvenstvu odigrala 0-0 protiv Dinama.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Angelo Henriquez (34, 44, 69), a pogodak za Dinamo zabio je i Arijan Ademi (48). Za goste su zabili Dinamov stoper Leonardo Sigali koji je ubačaj Tome Kitarovskog u 52. minuti skrenuo u vlastitu mrežu, te Dejan Maksimović (88).

Pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija jer su 'modri' tijekom utakmice dva puta uzdrmali okvir suparničkog gola. Prvo je Henriquez u 20. minuti pogodio gredu, a 42. minuti je vratnicu pogodio i Dani Olmo.

Večeras se još sastaju Osijek i Hajduk. U četvrtak je na rasporedu susret između Rudeša i Lokomotive, a u posljednjem ogledu 13. prosinca snage će odmjeriti Iner i Rijeka