Puljani odličnom obranom razbili Šanac

Isteklo je pravo korištenja fotografije

Utakmica 2. kola: Istrauni – Šanac 78:49 (18:12, 29:9, 14:15, 17:13). Dvorana OŠ Veli Vrh. Gledatelja: 50. Suci: Siniša Zrnić (Rijeka), Zoran Žagar (Rijeka), Dejvid Kolić (Pula).

ISTRAUNI: Ćosić, Bilalović 8 (1-2), Milivojević 4, Grašo 4 (2-2), Andabaka 14, Milekić 21 (4-4), Šamija 9 (0-1), Gligorović 6, Šimović 2, Šljuka 6, Brzica 4.

ŠANAC: Požar 2, Josipović 15 (4-4), Panjević 4, Lipak 6 (6-8), Mileta 6 (2-3), Tomić 2 (0-2), Mataković, Škrtić. Beber, Kraljić 10 (4-4), Češković 4.

Tri poena: Istrauni 7/24 (Gligorović 2, Andabaka 2, Milekić, Šamija, Bilalović), Šanac 3/26 (Kraljić 2, Josipović).

Košarkaši Istraunija stigli su do prve prvoligaške pobjede. U debiju na "svom" Velom Vrhu u ovom rangu, puleni trenera Olivera Radolovića samo su u nekoliko uvodnih minuta dopustili gostima iz Karlovca da održavaju rezultatsku ravnotežu, a onda su ih "ugušili" sjajnom obranom i već do velikog odmora u potpunosti raskopali Šanac.

Defanzivni segment

Koliko je kvalitetan bio defanzivni segment domaćih igrača najbolje je mogla posvjedočiti druga četvrtina, u kojoj su gostima dopustili da ubace jednu dvicu i usto realiziraju sedam slobodnih bacanja, dok su na drugoj strani na račun te čvrste i pokretljive obrane nemilice punili karlovački koš usprkos činjenici da im nišanske sprave nisu bile najbolje naštimane. Upravo je taj nešto slabiji postotak šuta zalog još svjetlijoj budućnosti Istraunija, jer ako na utakmicama koje slijede zadrže ovaj obrambeni nivo i usto u napadu malo "namjeste" ruku, mogla bi se na Velom Vrhu ove sezone ispričati jedna lijepa košarkaška priča.

S dvije trice iz isto toliko pokušaja susret je otvorio Saša Gligorović, no problem je ležao u činjenici što su u prvoj dionici njegovi suigrači iza linije 6,75 metara kombinirano gađali ništa od šest, pa se u drugu četvrtinu ušlo sa samo šest poena prednosti za domaćina (18:12). Da ta razlika neće dugo stajati na semaforu nagovještaj je dao Kristijan Andabaka tricom i potom laganim polaganjem nakon ukradene lopte za 27:15 (15'), a onda je svoju raznovrsnost i kvalitetu potvrdio Marko Milekić, koji se na kraju druge četvrtine zaustavio na brojci od 15 postignutih koševa.

Uvjerljivo vodstvo

Momčadi su u svlačionice otišle pri rezultatu 47:21, a tijekom pauze spustila se radna temperatura u pulskim redovima pa je trebalo proći tri minute da Šamija ubaci prvi domaći koš u trećoj četvrtini. No, voljni moment i dalje je bio prisutan i ako već košarkaši Istraunija u napadu nisu bili toliko učinkoviti, dobra obrana bila im je dovoljna da sačuvaju stečeni kapital te u posljednjih deset minuta uđu s 25 koševa viška (61:36). Na otvaranju završne dionice stigla je pulska serija 7:0 za "plus 32", najveću prednost na susretu (68:36' – 32'), što je bio signal domaćoj klupi kako je vrijeme da priliku dobiju i oni igrači s manjom minutažom, koji su mirno susret priveli kraju i zaustavili semafor na konačnih 78:49. (I. CEROVAC)