EP RUKOMET 2018:

Španjolska - Danska 22-25 (13-14)

U susretu posljednjeg kola D skupine Europskog prvenstva u srijedu su u Varaždinu rukometaši Španjolske protiv Danske izgubili sa 22-25 (13-14), i tako će Španjolska, Danska i Češka prenijeti po dva boda u drugi krug, a Mađarska se oprostila od EP-a. Oni će u drugom krugu tvoriti skupinu sa Makedonijom koja je prenijela tri boda, Njemačkom koja donosi dva boda i Slovenijom koja je prenijela jedan bod.

Danci su odlučnije otvorili susret i u nekoliko navrata u prvom poluvremenu vodili su sa po četiri gola prednosti, ali su Španjolci do odmora uspjeli smanjiti na gol zaostatka (13-14).

Nakon pet minuta nastavka Danska odlazi na tri gola prednosti (17-14). Španjolci su otad stalno bili u zaostatku, za dva ili tri gola, a pet minuta prije kraja susreta Danci odlaze na plus pet (25-20) i do kraja susreta su lakoćom konrolirali rezultat i na kraju slavili sa 25-22.

Kod Danske najbolji su bili Peter Christensen sa 8 i Mikkel Hansen sa 6 golova, a Španjolsku je predvodio Alex Dujšebajev sa 6 pogodaka.

Prethodno su rukometaši Češke, koji su u 2. kolu napravili podvig i svladali olimpijske prvake Dance, prolazak u drugi krug potvrdili pobjedom protiv Mađarske 33-27 (15-11).

Na polovici prvog poluvremena bilo je 8-8, ali onda su Česi ubacili u višu brzinu i na odmor su otišli sa vodstvom 15-11, a briljirao je Ondrej Zdrahala sa šest golova. Česi nisu posustali niti u drugom poluvremenu i u 38.minuti imaju šest golova prednosti (19-13). Mađari su pokušavali sve, ali najviše što su uspjeli je doći na dva pogotka minusa (25-27) sedam minuta prije kraja susreta.

Kao i protiv Danske opet je najbolji strijelac Češke bio Ondrej Zdrahala sa 14 golova, dok je kod Mađara najbolji bio Mate Lekai sa 9. (Hina)

Raspored drugog kruga EP-a

Drugi krug Europskog prvenstva za rukometaše počinje u četvrtak u skupini 1 u Zagrebu, a otvaraju ga Norveška i Srbija (18.15 sati), a potom Hrvatska igra protiv Bjelorusije (20.30 sati).

U skupini 2 u Varaždinu natjecanje počinje u petak, a sastaju se Slovenija - Danska, te Njemačka - Češka.

Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine.