PRVA HNL

Dinamo pobjedom u Splitu korak do naslova prvaka

U najvećem derbiju Prve HNL Dinamo je u Splitu pobijedio Hajduk 2-1 i praktički osigurao titulu prvaka.

Dinamo pet kola prije kraja prvenstva ima velikih osam bodova prednosti ispred Hajduka i devet bodova više od Rijeke.

Nakon dugo vremena dva najveća hrvatska kluba borila su se za naslov prvaka. Hajduk, koji čeka naslov prvaka od 2005. godine, je imao priliku pobjedom smanjiti zaostatak za vodećim Dinamom na svega dva boda zaostatka. Pobjeda Splićana gurnula bi u borbu za titulu i aktualnog prvaka Rijeku. Međutim, usprkos odličnoj igri i nizu prilika, domaćin nije uspio slaviti i 'modri' su pobjedom na Poljudu praktički riješili pitanje prvaka.

Dinamo je poveo u 14. minuti golom Marija Gavranovića. Ante Ćorić je ubacio iz kornera, Benković je prebacio na drugu vratnicu, a Doumbia s dva metra pogodio vratnicu, no odbijenu loptu Gavranović je lagano pospremio za vodstvo 'modrih'. Deset minuta kasnije izjednačio je Mijo Caktaš fantastičnim golom iz slobodnog udarca sa 25 metara.

U 30. minuti Hajduk je mogao do vodstva. Said se sjurio prema Dinamovom golu, ali je pucao pored gola. U 35. minuti vidjeli smo odličan udarac Gyurcsa sa 20 metara, ali je Livaković je u posljednji trenutak uspio odbiti od vratnice u korner. Tri minute kasnije iz slobodnog udarca opasno je zaprijetio i Hajrovića, ali je Letica izbio loptu u korner. Hajdukov vratar je poludio na svoje suigrače jer je lopta prošla kroz živi zid.

U nastavku susreta Hajduk je nizao prilike, no pogodak odluke zabio je Dinamo. Splićani su u prvih pet minuta nastavka imali dva zicera, ali je Livaković sjajno reagirao na udarce Futacsa u 48. i Saida u 50. minuti. Kazna je stigla u 61. minuti, kada je Gavranović iskoristio Saidov poklon. Ćorić je ubacio iz kornera, a Said je promašio loptu, što je kaznio Gavranović postigavši drugi gol na utakmici.

Do kraja utakmice Hajduk je jurio po izjednačenje, ali nije uspio. Najbliže golu domaćin je bio u 77. minuti, ali je greda spasila Dinamo nakon udarca glavom Gyurcsa s desetak metara.

Dinamo sada vodi na ljestvici sa 69 bodova, Hajduk na drugom mjestu ima 61 bod, a treća je Rijeka sa 60 bodova.