EP RUKOMET 2018:

Austrija – Francuska 26:33

Utakmica 2. kola skupine B: Austrija – Francuska 26:33 (12:17). Dvorana Žatika. Gledatelja: 2.900. Suci: Lars Geipel i Marcus Helbig (oba Njemačka).

AUSTRIJA: Bauer (5+1), Ziura, Božović 1, Frimmel 2, Ranftl 1, Weber 5 (3), Zeiner 1, Schopf 2, Jelinek, Kandolf 4, Bilyk 2, Wagner 3, Pilipović (7), Herburger 3, Neuhold 1, Kirveliavicius 1.

FRANCUSKA: Dumoulin (6), Remili 4, Mem 3, Gerard (10), Karabatić, Mahe 3 (1), N'Guessan 7, Abalo 4, Sorhaindo, Guigou 1, Afgour, Claire 1, Dipanda 1, Porte 3, Tournat 2, Caucheteux 4 (2).

Sedmerci: Austrija 3 (3), Francuska 4 (3). Isključenja: Austrija 12, Francuska 6 minuta. Crveni karton: Jelinek (7' – grub prekršaj).

S jednim novim imenom u momčadi, Thomasom Kandolfom koji je zaigrao umjesto Alexandera Hermanna i zabio četiri pogotka iz igre, najviše u svojoj reprezentaciji, Austrija se suprotstavila Francuskoj koja nije mijenjala postavu u odnosu na onu koja je svladala Norvešku. Promijenio se samo raspored snaga, pa je tako Didier Dinart cijelu utakmicu pored sebe na klupi zadržao Nikolu Karabatića i Cedrica Sorhaindoa, što nije utjecalo na laganu pobjedu "galskih pijetlova" izborenu s pola snage.

Da su ove dvije reprezentacije po kvaliteti miljama udaljene jedna od druge, moglo se vidjeti već na otvaranju susreta. Deset minuta Francuzi su svoje protivnike ostavili bez pogotka iz igre, sve što bi obrana propustila zaustavio bi sjajni Gerard (deset obrana u prvom dijelu) i u 28. minuti svjetski prvaci imali su šest pogodaka prednosti (10:16), da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 12:17. U nastavku Austrijancima nije pomogao niti raspoloženi Kristian Pilipović, golman Nexea koji je u osam uvodnih minuta drugog dijela zaustavio četiri lopte. Jednostavno, Francuzi su imali odgovor na sve te su predvođeni prvim igračem susreta Timotheyjem N'Guessanom otišli na "plus deset" (20:30 – 51') i tek onda digli nogu s gasa, omogućivši tako svojim protivnicima da se primaknu na konačnih 26:33. (Ivica CEROVAC, snimio Milivoj MIJOŠEK)