Puljani slavili u prvoj provjeri na pripremama

Gradski stadion Umag. Gledatelja 150. Sudac: Marin Buvinić. Pomoćnici: B. Vukojević i Z. Vukojević (svi Umag). Strijelci: 0:1 Jokić (29'), 1:1 Fedotov (36'-11m), 1:2 Glover (44'), 1:3 Burić (73'), 1:4 Gržan (87'-11m). Žuti kartoni: Dadić (Novigrad), Palčić (Zelina).

AGENCIJA UMAG: Crnogorac, Beletić, Uran, Sumić, Fabijančić, Buršić, Perković, Grbac, Maružin, Fedotov, Šoškić (još su igrali: A. Uzelac, Zubin, Uršić, Stojanović).

ISTRA 1961: Moewes (od 32. Ćorić), Kitanovski Medić, Marić, Hadžić (od 28. Boškovič), Radetić, Matteoni, Glover, Šurković, Badrov, Jokić.

Drugo poluvrijeme: Ćorić (od 63. Ivušić), Grujević, Mitrevski, Gojković, Bertoša, Puclin, Urošević, Pavić, Prelčec, Gržan, Burić.

Iskušao je stručni stožer Puljana 24 igrača u ovom dvoboju, u kojemu su svoju polusatnu dionicu imali vratari, dok se od 46. minute na travnjaku pojavila moguće ponajbolja postava. Dosta dugo su domaći uspješno parirali suparničkoj momčadi, držali ih podalje od svog gola, a onda nakon dvaju udaraca iz kuta (11') prvi zaprijetili vrataru Puljana. Odlično je Maružin s desne strane proigrao Fedotova koji se našao ispred vratareva prostora, no nije uspio najbolje zahvatiti loptu i ista je završila pored vratnice. U narednom napadu su Jokić i Badrov pokušali iznenaditi Crnogorca no iskusni čuvar mreže je reagirao na vrijeme. Sa sredine terena, krenuo je napad gostiju, dok su domaćini očekivali prekršaj, Matteoni je ubacio pred gol, a Buršić pokušavajući spasiti pogađa gredu svog gola, a odbijenu loptu Jokić bez teškoća sa 5-6 metara posprema u mrežu. (M. G.)