POREČ

Horizontova regata okupila 66 malih jedriličara

Proteklog je vikenda porečki Jedriličarski klub Horizont bio domaćin Regate grada Poreča za klasu optimist na kojoj je sudjelovalo 66 natjecatelja iz cijele Hrvatske. Ovo je ujedno bila i kriterijska regata koja se boduje za sastav kadetske reprezentacije Republike Hrvatske. U tri dana uspješno je održano pet plovova po maestralu koji je puhao 5 do 6 čvorova.

Horizont su predstavljali Nika Fornažar i Simon Starić. Nika je u ukupnom poretku zauzela 21. mjesto i pobijedila u konkurenciji djevojčica do 12 godina, a Simon je u ukupnom poretku zauzeo 42. mjesto.

U ukupnom plasmanu najbolji su bili Josip Tafra iz JK Omiš, Tristan Tol iz pulskog JK Clivo Pula i Edo Fike iz JD Val iz Crikvenice. U kategoriji djevojčica prvo je mjesto zauzela Carla De Carina iz Crikvenice, druga je bila Ema Samaržija iz JK Sveti Nikola iz Zagreba, dok je treće mjesto osvojila Lucija Škopac iz Pule.

U kategoriji dječaka do 12 godina prvi je bio Josip Tafra, drugi Bepo Duplančić iz splitskog JK Zenta, a treći Grigor Petterner iz pulskog Uljanika. Kod djevojčica do 12 godina pobijedila je već spomenuta Nika Fornažar, a za njom su se plasirale Dinka Boban iz kluba Marina Kaštela Gomilica. (T. K.)