PRVA HNL

Istra 1961 - Slaven Belupo 2-1

U prvoj utakmici 26. kola Prve HNL Istra 1961 je na svom terenu svladala Slaven Belupo sa 2-1 (0-1).

Goste je u vodstvo doveo Ivanovski u 23. minuti iskoristivši kazneni udarac sredinom prvog poluvremena nakon što je jedan domaći nogometaš igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no Istra 1961 je uspjela preokrenuti s dva gola u razmaku od samo dvije minute. Prvo je Ottochian preciznim udarcem sa 15-ak metara s lijevog krila u 58. minuti pogodio suprotni kut gostujućih vratiju za 1-1, da bi 60. minuti Roce sličnim udarcem, ali s desnog krila zabio za 2-1.

Pred 500 gledatelja na stadionu "Aldo Drosina" sudio je Bel iz Osijeka.

Osma Istra 1961 sada ima 24 boda, četiri više od devete Cibalije, a sedam od desetog Rudeša, dok je Slaven Belupo ostao peti sa 31 bodom.

Na vrhu je Dinamo sa 56 bodova, drugi Hajduk ima 50, a treća Rijeka 47.

REZULTATI 26. KOLA,

Petak:

Istra 1961 - Slaven Belupo        2-1 (Ottochian 58, Roce 60 / Ivanovski 23-11m)