Zamet - Poreč 35:25

Čelnici Lions cluba Pula s gostima

Utakmica 7. kola Lige za ostanak rukometaša: Zamet - Poreč 35:25 (17:15). Dvorana na Zametu. Gledatelja 100. Suci: Kober (Zagreb), Sunajko (Dugo Selo).

ZAMET: Đurica, Jeličić 1, Hrvatin 9 (1), Martinović 1, Uzelac, T. Lučin 3, Stojanović 6, Glavaš 6, Sorić, Golik, Kružić 4, F. Lučin, Grozdek 1, Majić 3, Šunjić 1, Mrakovčić.

POREČ: Mataija, Mofardin 2, Thoss 5, Šehić, Perić 3, Krbavčić, Miličević 2, Popović, Filipović 1, Žagar 1, Rađaković 5 (4), Pribetić 1, Medić 5.

Isključenja: Zamet 8, Poreč 12 minuta. Sedmerci: Zamet 2 (1), Poreč 4 (4).

Rukometaši Zameta su prekinuli niz neuspjeha, na svom terenu su u susjedskom derbiju nadigrali Poreč i ostvarili  uvjerljivu pobjedu, čekanu već pet utakmica. Riječka momčad je gotovo sve vrijeme kontrolirala igru i rezultat, a kada je u nastavku posložila kockice u obrani, trasirala je put do visoke pobjede.

Zamećani su na početku plasirali seriju 3:0, što im je omogućilo prvo opipljivije vodstvo u susjedskom derbiju. Tu prednost su pretvorili u 6:3 golovima Jadranka Stojanovića i Filipa Glavaša u 8. minuti. Porečani su držali korak zahvaljujući raspoloženom pucaču Mediću, a u 15. minuti kod 9:7 Krbavčić je obranio sedmerac Tinu Lučinu. Zamećani im ipak, osim dva izjednačenja rezultata na otvaranju utakmice, nisu dozvoljavali priključak, koristeći pritom svoj dobar učinak u napadu na porečku isturenu zonu. U 22. minuti je uspjela domaća kontra iz koje je iskusnik Mateo Hrvatin povećao na 13:9. Na sličan način su se Riječani odvojili na "plus 5" kada je pobjegao Glavaš i svojim četvrtim golom povećao na 15:10. Kada im je ponestalo streljiva u završnici poluvremena prednost se istopila kao sladoled na suncu, razigrani Thoss i Medić su prije odlaska na odmor smanjili na 17:15.

Početkom nastavka, poslije osme obrane Marina Đurice, imenjak Kružić i Jadranko Stojanović te veteran Mateo Hrvatin su povisili na 23:17, do tada najveću razliku u duelu susjeda. U 42. minuti razmak je povećao Tin Lučin bombom iz daljine za 25:18, a sredinom nastavka poslije sjajne asistencije Paula Grozdeka Hrvatin je pogodio za 27:19 najavljujući toliko čekani uspjeh svoje momčadi. (I. DUVNJAK)