Rijeka izgubila u Pireju, ali postigla gol nade

Nogometaši Rijeke poraženi su u prvom dvoboju 4. pretkola Lige prvaka u Pireju od Olympiacosa s 1-2 (1-0) i to golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Pogodak je za Rijeku postigao Araujo Heber (42), dok su strijelci za Olympiacos bili Vadis Odjidja-Ofoe (66) i Jacques Romao (90+3). Od 82. minute je Rijeka igrala bez isključenoga Leonarda Žute.

Rijeka je nesretno izgubila u vrućem Pireju, a hrvatski prvak je bio nadomak velikom uspjehu da ostane neporažen kod grčkog prvaka. No, Riječani su primili gol s igračem manje u trećoj minuti nadoknade te će za prolaz za sedam dana na Rujevici morati pobijediti Olympiacos. Momčad Matjaža Keka odigrala je odličnu, "mušku" utakmicu na Karaiskakiju, poveli su golom Hebera u 42. minuti i bili na pragu šokirati slavni grčki klub. Grci su spretno i sretno preokretom slavili, no gol Hebera ulijeva nadu da Hrvatska ipak ove sezone može imati predstavnika u Ligi prvaka.

Prvu priliku na susretu propustio je grčki napadač Ben, čiji je udarac iz blizine otišao iznad grede, a uzvratio mu je Rijekin Brazilac Heber također šutom ponad grede dvije minute kasnije. U 12. minuti Olympiacos dolazi do velike prilike nakon što je sam ostao Seba, a njegov udarac iz blizine maestralno brani Sluga. U 30. minuti Francuz Ben ne koristi precizan ubačaj Sebe i njegov šut glavom jedva dolazi do riječkog vratara, koji dvije minute kasnije brani udarac Nijemca Marina iskosa.

U 42. minuti, kada je grčka momčad navaljivala na vrata hrvatskog prvaka, Rijeka je iznenađujuće povela iz prvog udarca u okvir vrata. Heber se sjajno izborio za poziciju pokraj braniča Romao i savršeno preciznim udarcem pogodio sami donji desni kut vrata. U 45. minuti Heber je ponovno sam ispred grčkog vratara, no Kapino ovaj puta brani njegov udarac.

Rijeka se uspješno branila sve do 66. minute kada je grčki prvak izjednačio. Fortounis je uspješno prošao po desnoj strani i uputio povratnu loptu za Belgijanca Odjidju, čiji precizan i jak udarac Sluga nije mogao obraniti.  U 82. minuti branič Rijeke Žuta je dobio drugi žuti karton, pa je uslijedila prava opsada hrvatskog prvaka. U 90. minuti Androutsos glavom pogađa gredu, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Olympiacos je ipak zabio pobjednički gol. Fortunis je opalio iz slobodnog udarca, Sluga obranio, a u nastavku akcije lopta se odbila do Romaoa, koji iz blizine sretno i spretno pogađa mrežu.

OLYMPIACOS - RIJEKA 2-1

Pred 30.000 gledatelja na stadionu Karaiskaki sudio je Nijemac Zwayer.

Strijelci: 0-1 Heber (42), 1-1 Odjidja (66), 2-1 Romao (90+3)

Crveni karton: Žuta (Rij, 82)

OLYMPIACOS: Kapino; Elabdellaoui, Romao, Retsos, Koutris; Odjidja (Androutsos, 79), Gillet; Carcela-Gonzlaez, Marin (Pardo, 75), Seba (Fortounis, 65); Ben

RIJEKA: Sluga; Vešović, Župarić, Elez, Žuta; Bradarić, Maleš; Heber (Martić, 88), Mišić, Gorgon (Črnic, 77); Gavranović (Jelić, 72)