POREČ

Mladi harmonikaši pobijedili u Križevcima

Harmonikaši Umjetničke škole u Poreču, Lena Pelaić, Vita Blažević, Riccarda Labinac, Leon Korenić, Nikola Antolović i Antonela Glavić osvojili su sam vrh Međunarodnog natjecanja mladih glazbenika Sonus op. 4 u Križevcima i pobijedili u svim kategorijama u kojima su se natjecali. Natjecanje je trajalo od 3. do 11. veljače, a na završnom koncertu pobjednika na Muzičkoj akademiji u Zagrebu nastupile su i Pelaić, Blažević i Glavić. Natjecanje u Križevcima odvijalo se u nekoliko disciplina - violina, udaraljke, klavir, harmonika i solfeggio, te u različitim dobnim kategorijama.

Kao jedini predstavnici Istarske županije u disciplini harmonike porečki učenici natjecali su se u prve tri kategorije te u sve tri pobijedili. Lena Pelaić, učenica 2. razreda harmonike u klasi prof. savjetnice Ane Šterpin Zagoranski pobjedu je odnijela u 1. kategoriji, Vita Blažević, polaznica 4. razreda harmonike u klasi prof. savjetnika Paola Peruška u 2. kategoriji, kao i Leon Korenić, polaznik 4. razreda u klasi prof. Peruška. Riccarda Labinac, polaznica 4. razreda harmonike u klasi prof. savjetnice Vilijane Šugar osvojila je prvu nagradu i treće mjesto u 2. kategoriji. Nikola Antolović, učenik 3. razreda harmonike u klasi prof. Peruška prvu nagradu i četvrto mjesto u 2. kategoriji. Antonela Glavić, učenica 6. razreda harmonike u klasi prof. Šterpin Zagoranski prvu nagradu u 3. kategoriji.

Škola je ponosna na prof. savjetnicu Šterpin Zagoranski, jer je izabrana kao članica prosudbene komisije. Lenu, Vitu, Riccardu, Leona, Nikolu i Antonelu već ovaj tjedan očekuje novi izazov i nastup na 56. regionalnom natjecanju u Zagrebu. (T. K.)