PRVA HNL

Rijeka - Osijek 1-0

U derbiju 31. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Osijek s 1-0 (0-0).

Derbi na Rujevici nije opravdao očekivanja, Rijeka je bila daleko bolja, dok se Osijek branio gotovo čitavu utakmicu. Pogodak odluke pao je tek dvije minute prije kraja kada je Jakov Puljić iskoristio veliku grešku vratara Osijeka Malenice, kome je lopta ispala, a napadač Rijeke ju je lako pospremio u mrežu.U 74. minuti Osijek je ostao s desetoricom nakon što je drugi žuti karton dobio Mirko Marić. Bila je to prva pobjeda Riječana u ovosezonskim dvobojima s Osijekom, kojemu je to tek peti poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Rijeka je treća, s bodom manje od Hajduka, kojeg u nedjelju čeka veliki derbi na Poljudu s Dinamom. Osijek je ostao četvrti, a na tom mjestu će najvjerojatnije i okončati prvenstvo.

Pred 4000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelac: 1-0 Puljić (88)

Crveni karton: Marić (Osi,74)