Kažnjeni propusti u pulskoj obrani

(D. MEMEDOVIĆ)

Gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Saša Kapular
(Brtonigla). Pomoćnici: Buvinić (Umag) i Jakičić (Poreč). Strijelci: 0:1 Osuji (18'), 0:2 Žigon (39'), 1:2
Gojković (41'), 1:3 Gulič (72'). Žuti kartoni: Hadžić (Istra 1961), Grudina (Gorica).

ISTRA 1961 (prvo poluvrijeme): Čorić (od 31. Ivušić), Nitriansky, Pavić, Bertoša, Mitrevski, Gojković, Prelčec, Paracki, Burić, Puclin, Bertoša.

Drugo poluvrijeme: Ivušić (od 64. Moewes), Grujević, Urošević, Marić, Hadžić, Matteoni,
Radetić, Kitanovski, Maružin, Glover, Badrov.

GORICA: Sorčan, Celcer, Gregorič, Kapič, Edafe, Kolenc, Grudina,
Osuji, Žigon, Kavčič, Boben (još su igrali: Štrukelj, Gulič, Filipović, Humar, Jogan, Marinič, Nagode, Kavčič,
Curk).

Znatno spremniji za natjecateljska iskušenja koja su pred Goričanima već idućeg tjedna i to na europskoj sceni, gosti su se predstavili u veoma dobrom izdanju, u tradicionalnom dvoboju protiv pulskog prvoligaša. Stoga je razumljivo da su većim dijelom susreta igrači slovenskog viceprvaka dominirali terenom i stvarali prilike pred golom Puljana. Da nije bilo neopreznosti u zadnjoj liniji "zeleno-žute" momčadi konačni ishod bi zasigurno bio
drugačiji, povoljniji za pulski sastav. No sudeći po svemu stručnom stožeru Puljana je ionako u drugom planu bio rezultat. Imali su za cilj da i u ovoj veoma kvalitetnoj utakmici trener Darko Raić Sudar i suradnici iskušaju sve raspoložive snage i steknu što potpuniju sliku o mogućnostima svakog pojedinca.

Prelčecova asistencija

Prije nego su Goričani zatresli pulsku mrežu, ista se mogla tresti i na suprotnoj strani. S 18 metara Prelčec je zamalo prevario vratara Sorčana koji je bio izvan vratareva prostora. Vrlo jak udarac, zamalo je odsjeo preko grede, a da je lopta (parabola) išla u okvir gola, teško bi je suparnički vratar zaustavi. Stalni pritisak Goričana urodio je plodom, nakon bijega Kolenca po desnoj strani i povratne lopte za njegove suigrače u naletu. Obrana Puljana nije najdjelotvornije reagirala i Osuji je pogodio za 1:0 kroz "šumu" nogu (su)igrača ispred Čorića. Vratar Istre 1961 je potom obranio neugodne udarce Kolenca i Edafea, te tako utakmicu učinio zanimljivijom. Krenuli su Puljani po izjednačenje i koju minutu prije drugog gola gostiju imali su odličnu priliku. Iz sredine je Prelčec uposlio Gržana ispred 16-rca, a on iako pod prekršajem petom asistirao za suigrača
u naletu ka golu. U trku je bio Nitriansky koji s 14-15 metara iskosa gađao lijevi gornji kut, ali je Sorčan efektnom paradom spasio mrežu. I kako to biva - slijedi kazna za propušteno. Po desnom boku se sjurio Kapič, potom poslao loptu na suprotnu stranu gdje je iz voleja Žigon s ruba 16-rca šalje pod gredu nemoćnog Ivušića. U narednom napadu Gržan je iznudio prekršaj na 25 metara od gola. Preciznom loptom je u buketu igrača Prelčec pronašao Gojkovića koji smanjuje rezultat.

Bomba Badrova

U nastavku su Puljani u nekoliko navrata bili blizu izjednačenju (Urošević, Badrov) no u prvom slučaju je snažna lopta Uroševića završila iznad grede, a "bombu" Badrova s 20-tak metara u desni donji kut (69') Štrukelj je krajnjim naporom izbacio u korner.

- Razumljivo je da se nismo mogli ravnopravno nositi sa suparnikom koji je u punoj formi. Mi smo u traženju sastava, uigravanja te iščekivanja igrača s kojima ćemo u nastavak prvenstva krenuti mirnije, nego je to trenutačna situacija. Još uvijek smo u traženju rješenja za odgovarajućim kadrom s kojim ćemo moći, ako ne biti bolji nego u prošloj
sezoni, onda bar na toj razini. Nadam se povoljnom raspletu i dolasku dvojice napadača, te igraču koji će unaprijediti našu igru u obrani - rekao je nakon susreta Darko Raić Sudar.