Engleska: Tottenham - Arsenal 2-3

| Autor: Hina
(Reuters)

(Reuters)

Nogometaši Arsenala osigurali su ostanak na vrhu ljestvice engleskog prvenstva i nakon 35. kola zahvaljujući 3-2 (3-0) gostujućoj pobjedi protiv svog najvećeg rivala Tottenham Hotspura.

Arsenal je do velike prednosti od 3-0 stigao u prvih 45 minuta, dva od ta tri gola "topnici" su postigli nakon udaraca iz kuta i vrlo slabih reakcija domaće obrane. Prvi pogodak bio je autogol Hojbjerga (15-ag) koji je glavom poslao loptu u vlastitu mrežu, na 2-0 povisio je Saka (27) iz protunapada nakon što su domaći tražili kazneni udarac zbog starta na Maddisonu u gostujućem kaznenom prostoru no njihovim zahtjevima nije udovoljeno, da bi trći gol postigao Havertz (38) koji je ostao nečuvan na metar od gola kod kornera.

U nastavku su domaći prvo smanjili kada je Romero (64) iskoristio veliku pogrešku vratara Raye da bi Son (87-11m) s bijele točke pogodio za 2-3 no do kraja utakmice Tottenham ipak nije uspio zabiti i treći gol kojim bi izbjegao poraz.

Vodeći Arsenal sada ima 80 bodova, četiri više, ali i dvije utakmice više od drugog Manchester Cityja koji kasnije u nedjelju gostuje kod Nottingham Foresta, a pet više od trećeg Liverpoola.

Tottenham je ostao peti sa 60 bodova, sedam manje uz dvije utakmice manje od četvrte Aston Ville.

REZULTATI 35. KOLA,
Subota:
West Ham United - Liverpool 2-2 (Bowen 43, Antonio 77 / Robertson 48, Areola 65-ag)
Fulham - Crystal Palace 1-1 (Muniz 52 / Schlupp 87)
Manchester United - Burnley 1-1 (Antony 79 / Amdouni 87-11m)
Newcastle United - Sheffield United 5-1 (Isak 26, 61-11m, Bruno Guimaraes 54, Osborn 65-ag, Wilson 72 / Ahmedhodžić 5)
Wolverhampton Wanderers - Luton Town 2-1 (Hee-Chan 39, Toti Gomes 50 / Morris 80)
Everton - Brentford 1-0 (Gueye 60)
Aston Villa - Chelsea 2-2 (Cucurella 4-ag, Rogers 42 / Madueke 62, Gallagher 81)
Nedjelja:
Tottenham Hotspur - Arsenal 2-3 (Romero 64, Son 87-11m / Hojbjerg 15-ag, Saka 27, Havertz 38)
Bournemouth - Brighton and Hove Albion 3-0 (Senesi 13, Unal 52, Kluivert 87)