nhl

Kraj za branitelje naslova Vegas Knightse

| Autor: Hina
Ilustracija (Reuters)

Dallas Starsi su eliminirali branitelje naslova NHL prvaka Vegas Knightse svladavši ih sinoć na svom terenu u sedmoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije 2-1.

Dallas se tako plasirao u polufinale Zapadne konferencije rezultatom 4-3 u seriji na četiri pobjede.

Odlučujući pogodak za momčad iz Teksasa, koja je prvi nositelj na Istoku, postigao je u prvoj minuti zadnje četvrtine Radek Faksa. Dallas je u vodstvo doveo Wyatt Johnston u 15. minuti, a za Vegas je izjednačio Brett Howden u 36. minuti.

Dallas će u drugom krugu igrati protiv Colorado Avalanchea, a prva utakmica je na rasporedu u utorak u Teksasu.

New York Rangersi su poveli s 1-0 u seriji u drugom krugu doigravanja Istočne konferencije pobijedivši sinoć u Madison Square Gardenu Carolina Hurricanes s 4-3.

Dvostruki strijelac za New York bio je Mika Zibanejad, a po jedan Vincent Trochecki i Artemi Panarin. Golove za Carolinu zabili su Jacob Slavin, Martin Necas i Seth Jarvis.

Sljedeća utakmica, također u New Yorku, igrat će se u utorak.

NHL doigravanje
ISTOČNA KONFERENCIJA, 2. krug:
New York Rangers - Carolina Hurricanes  4-3
(New York Rangers vodi 1-0 u seriji na četiri pobjede)

ZAPADNA KONFERENCIJA, 1. krug:
Dallas Stars - Vegas Golden Knights     2-1
(Dallas Stars su se plasirali u konferencijsko polufinale rezultatom 4-3 u seriji na četiri pobjede)