Istra pobjedom nad Rudešom skočila na 6. mjesto prvenstvene ljestvice!

| Autor: Roberto Car
(Snimio: Marko Lukunic/Pixsell)

Kraj susreta, Istra je pobijedila 3:1 i skočila na 6. mjesto

80' Vuk pogađa gredu, a na odbijanac Jaganjac glavom puca pored gola

75' Istra vodi 3:1 golom Lisice. Devetak je ubacio slijeva, a Lisica na suprotnoj strani pogodio bliži kut

73' Istra vodi 2:1 golom Čuića. Primio je loptu na 20-ak metara od gola, namjestio se na udarac i ljevicom zabio

72' Lisica umjesto Ekonga

67' Brajković je ubacio prizemnu loptu s desne strane, Doležal je na drugoj vratnici pucao pored gola

64' Ulaze Čuić i Jaganjac, a izlaze Hujber i Lawal

55' Devetak je ubacio, a Hujber glavom pucao preko gola

50' Žuti karton za Iovua

Počelo je drugo poluvrijeme. Dvije promjene kod Istre; Vuk i Ćalušić ušli umjesto Fileta i Blagojevića

Prvo poluvrijeme počelo je idealno za pulsku momčad, prvo je zaprijetio Ekong, a potom je u 16. minuti Lawal postigao svoj treći gol u zeleno-žutom dresu. No, samo tri minute kasnije Mašala je izjednačio.

Puljani su bili opasniji do same završnice kad je Majkić s dvije sjajne intervencije spriječio Mašalu i Kuzmanića do dovedu domaćina u vodstvo.

Prvo poluvrijeme je obilježio i sudar vratara Rudeša Markovića i devetaka, pri čemu je kraći kraj izvukao Marković koji je morao napustiti travnjak. Pulska će momčad u nastavku morati pojačati ritam u nastojanju da upiše treću uzastopnu pobjedu i skoči na šesto mjesto.

45' Majkić brani udarac Kuzmanića sa 7-8 metara s desne strane. Kraj prvog poluvremena

41' Majkić sjajno brani udarac Mašale s 12 metara, nakon prodora Camare

40' Ciban je zamijenio Markovića na golu Rudeša

36' Sudar Markovića i Devetaka, golman Rudeša je nakratko izgubio svijest. Neće moći nastaviti utakmicu

32' Marković brani udarac Ekonga s 18 metara

23' Žuti karton za Hujbera

Ćorić je po desnoj strani pobjegao Iovuu i ubacio, a Mašala je glavom svladao Majkića

19' 1:1 Mašala

Petrusenko je izveo već 4. korner za Puljane, Kuzmanic je glavom odbio loptu na vrh kaznenog prostora odakle Lawal iz prve pogađa donji desni kut

16' Istra vodi 1:0 golom Lawala

8' Karačić je iz slobodnog udarca pucao pored gola

1' Počela je utakmica. Ekong je u 20. sekundi bio u prilici, ali je golman Marković odbio u korner

Nogometaši Istre 1961 danas, još jednom, otvaraju kolo HNL-a. U prvom susretu 33. kola s početkom u 17 sati gosti su već otpisanog Rudeša. U dosadašnja tri ovosezonska ogleda Puljani su upisali dvije pobjede (2:1 u Puli i 4:0 u gostima) te remi (0:0 u Puli), a sad traže pobjedu s kojom bi barem na dan skočili na šesto mjesto. Dodatni motiv "zeleno-žutima" u ovom susretu može biti i podatak kako bi im u slučaju osvajanja sva tri boda ovo bilo prvi puta da povežu tri prvenstvene pobjede zaredom još od 2011. godine.

Trener Rudeša Davor Mladina traži reakciju svojih igrača nakon uvjerljivog 5:1 poraza od Hajduka, ali je dodao i kako će ponovno pružiti priliku nekim mlađim igračima. S druge strane, trener Istre 1961 Paolo Tramezzani od svojih igrača prvenstveno traži da nastave igrati svojim, sad već prepoznatljivim, agresivnim načinom.

Za ovaj dvoboj ne može računati na kartoniranog Darija Marešića, ali se u sastav vratio Matej Vuk koji je odradio kaznu, a prvi se puta nakon loma noge u konkurenciju za nastup vratio i iskusni veznjak Frano Mlinar. Zanimljivo je da se uz Vuka i Mlinara na klupi za rezervne igrače danas nalazi i talentirani 16-godišnji Puljanin Raul Kumar koji je jučer potpisao prvi profesionalni ugovor s pulskim klubom. Puljani su u naletu, kako na planu igre, tako i bodova jer su slavili u prethodna dva susreta protiv Osijeka i Slaven Belupa. Slavlje u današnjem susretu približilo bi ih cilju, osvajanju šeste pozicije na kraju prvenstva.

Utakmicu sudi Mario Zebec iz Cestice, a evo i sastava.

RUDEŠ: Marković, Karačić, Mrčela, Camara, Krušlin, Kuzmanić, Pasariček, Mašala, Ćorić, Latković, Korač.

ISTRA 1961: Majkić, Iovu, Majstorović, Koski, Hujber, Blagojević, Petrusenko, Devetak, Lawal, Ekong, Filet.